Сабақтың мақсаты : Өзінің сүйікті ісі – ән айту жайында өз ойын жеткізе білу.
Жетістік критерийлер:
– С. 1.Тақырыпқа байланысты сөздерден сөз тіркестерін, сөйлем құрастыра алады.
2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
– В.1.Шағын әңгіме құрастырады.
2.Бір – бірімен диалогқа түседі.
– А. 1.Жоғары дәрежелі сұраққа Клише арқылы жауап бере алады.
Негізгі дерек көздер : оқулық қазақ тілі.2сынып, А.Қайырбекова. Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.
Сабақтың әдіс- тәсілдері :«Не бар, не жоқ», «Сауал алу» әдісі
Сабақтың кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Деректі көздер |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиалық ахуал туғызу. |
4 мин. |
Қайырлы күн, біз көңілді баламыз! Қайырлы күн, сәлемдесіп аламыз! Мақсатымыз –білім алу! Міндетіміз –еңбектену. |
Оқушылар үш қатарға тұрып, хормен бірге айтады. Топтың ішінен топ басшысы, тайм – кипер, хатшы, баяндамашы |
|
Топқа бөліну |
1 мин |
Топқа түрлі түстер арқылы бөлінеді. Бағалау парақтарын таратады. |
Топ мүшелерін сайлайды.Бағалау парақтарын алады. |
Бағалау парақтары |
І. Білу |
5мин |
Оқушыларға таныс ән қойылады. -Балалар бұл не? -Қандай ән? -Сен қазақша ән білесің бе? -Саған қазақша ән ұнай ма? -Ән қандай болады? |
Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар бір –бірін қолпаштау арқылы бағалайды. |
Доп Интербелсенді тақта |
ІІ.Түсіну |
8мин |
Жаңа сөздермен жұмыс Ән айту – Олар – Тыңдау – Үн – |
Әр топ тақырыпты дәптерге жазады. Жаңа сөздермен жұмыс істейді. Сөздерден сөз тіркестерін, сөйлем құрастырып 1 тапсырманы орындайды.Сонында тексеріп бағалайды. Бармақтан шыңтаққа дейін. |
Сөздіктер Үш түсті бағдаршам |
Сергіту сәті |
2мин |
«Қара жорға» әні арқылы дене қимылын көрсетеді |
Оқушылар дене қимылын жасайды. |
|
ІІІ. Қолдану |
8мин |
Әр топқа оқулық бойынша 2- тапсырма беріледі. 1.Сурет арқылы сөйлемді аудару. 2.Қыздарға есім беру. 3. Сөйлемдерді жазып, жіңішке дауысты дыбыстардың астын сызу. |
Оқушылар әр топта тапсырмаларды орындайды. Дәптерлерімен алмасып, бір –бірін тексереді. |
|
ІV. Талдау |
7мин |
Сөйлем құруға үйрену. Сызба бойынша құрастыру. 64 бет. 5 –тапсырма. |
Оқулыққа сүйеніп, сөйлем құрастырады. Бір –біріне дауыстап оқиды.Постерге жазып, суретін салады. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бағалау бойынша бір –бірін бғалайды. |
стикерлер |
V. Жинақтау |
5мин |
«Кім көп біледі?» туралы сауал алу. Әндердің үзіндісін қойып, әр топтан кім жауабын айтады сол ұпай алады. |
Оқулық бойынша сұрақтарға жауап береді.Қолпаштау арқылы бағалайды. |
|
VІ.Үй жұмысын беру. Бағалау |
5мин |
Мұғалім бағалау парақтарын таратады. Бағдаршам арқылы қызыл – түсіндім, білдім Сары – онша емес Жасыл – түсінбедім, білмедім. |
Топтың спикерлері бағалау критерийлерге сүйеніп бағалайды. |
Бағалау критерийлері |