Сабақтың мақсаты : Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін бекіту, тілдесім әрекеттерін жандандыру.
Жетістік критерийлер:
– С. 1.Тақырыпқа байланысты сөздерден сөз тіркестерін, сөйлем құрастыра алады.
2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
– В.1.Шағын әңгіме құрастырады.
2.Бір – бірімен диалогқа түседі.
– А. 1.Жоғары дәрежелі сұраққа Клише арқылы жауап бере алады.
Негізгі дерек көздер : оқулық қазақ тілі.2сынып, А.Қайырбекова. Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.
Сабақтың әдіс- тәсілдері :«Ыстық орындық» әдісі,Миға шабуыл, сұрақ-жауап
Сабақтың кезеңдері
|
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Деректі көздер
|
Ұйымдастыру кезеңі Психологиалық ахуал туғызу.
|
4 мин.
|
Шеңбер құрып, басқа ұлт өкілдерінің амандасуымен сәлемдесу.
|
Оқушылар шеңберге тұрып, әрқайсы бір –бірімен басқа ұлт елдері қалай амандасытының көрсету.
|
|
Топқа бөліну
|
1 мин
|
Топтар асық арқылы бөлінеді
Бағалау парақтарын таратады.
|
Оқушылар асықты алып, асықта берілген сан бойынша топқа бөлінеді..Топ мүшелерін сайлайды.Бағалау парақтарын алады.
|
Бағалау парақтары
|
І. Білу
|
5 мин
|
«Ой қозғау» әдісі
– Сенің сүйікті ісің не?
– Сен немен шұғылданасың?
– Сен үйірмеге барасың ба?
-Спорттың түрлері ұнай ма?
|
– Менің сүйікті ісім –кітап оқу, тоқу, теледидар көру.
– Мен спортпен шұғылданамын
-Иә, мен үйірмеге барамын.
-Иә, спорттың түрлері көп, соның ішінде футбол, пионербол ұнайды.
Оқушылар бір –бірін қолпаштау арқылы бағалайды.
|
|
ІІ.Түсіну
|
8мин
|
Сөздікпен жұмыс
Ұнайды –нравится
Жаңа –новый
Компютер
Сөздермен жұмыс істеу.
Сөздерді дауыстап оқыту, бір, екібалаға оқытқызу.
Сөздермен сөз тіркестерін құрастыру.
|
Оқушылар дауыстап оқиды, сонан соң бір, екі бала орысша және қазақша оқып шығады. Сөздік дәптерге жазады.
Әр топ сөз тіркестерін құрастырады. Мысалы: маған компютер ұнайды.Бір –біріне сөз тіркестерін оқиды.
Бағдаршам арқылы бағалайды.
|
Сөздіктер
Үш түсті бағдаршам
|
Сергіту сәті
|
2мин
|
Дене қимылын көрсетіп, тақпақты айту.
|
Оқушылар дене қимылын жасайды.
|
|
ІІІ. Қолдану
|
7мин
|
« Карусель « әдісі бойынша жұмыс істеу.
Әр топ 59 бет, 5 –тапсырманы орындайды. Содан кейін түсініктерін постерге салады.
|
Оқушылар әр топта тапсырмаларды орындайды.
Дәптерлерімен алмасып, бір –бірін
тексереді. Постерге сөйлем құрастырады.
|
|
І V . Талдау
|
8мин
|
Кесте бойынша сөйлем құрастыру.
Компьютер
_______
__________ __________.
______ _______ _________.
|
Оқулыққа сүйеніп, сөйлем құрастырады. Бір –біріне дауыстап оқиды.
|
стикерлер
|
V . Жинақтау
|
5мин
|
Сұрақтарға жауап беру.
Сенде компьтер бар ма?
Компютердің адамға зияны бар ма? Неге?
|
Оқулық бойынша сұрақтарға жауап береді.Қолпаштау арқылы бағалайды.
|
|
VІ.Үй жұмысын беру.
Бағалау
|
5мин
|
58 бет, диалогты оқып келу.Сөздік жаттау.
-Бүгін не өттік?
-Не қызықты өтті?
-Бағалау парақтарын толтырады. Өзін-өзі, жұпты,топты бағалайды.
|
Оқушылар стикерге жазып, тақтада ілілу тұрған плакатқа жапсырады.
Топ басшылары бағалау парақтарын толтырып бағалайды.
|