Сабақтың мақсаты : Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін бекіту, тілдесім әрекеттерін жандандыру.
Жетістік критерийлер:
– С. 1.Тақырыпқа байланысты сөздерден сөз тіркестерін, сөйлем құрастыра алады.
2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
– В.1.Шағын әңгіме құрастырады.
2.Бір – бірімен диалогқа түседі.
– А. 1.Жоғары дәрежелі сұраққа Клише арқылы жауап бере алады.
Негізгі дерек көздер : оқулық қазақ тілі.2сынып, А.Қайырбекова. Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.
Сабақтың әдіс- тәсілдері :«Ыстық орындық» әдісі,Миға шабуыл, сұрақ-жауап
Сабақтың кезеңдері
|
Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті
|
Деректі көздер
|
||||||
Ұйымдастыру кезеңі Психологиалық ахуал туғызу.
|
4 мин.
|
Оқушыларды шеңберге қойып қолмен, аяқпен, көзбен амандастыру .
|
Оқушылар шеңберге тұрып қолмен, аяқпен, көзбен амандасады.
Топтың ішінен топ басшысы, тайм – кипер, хатшы, баяндамашы
|
|||||||
Топқа бөліну
|
1 мин
|
Топқа түрлі түстер арқылы бөлінеді.
Бағалау парақтарын таратады.
|
Топ мүшелерін сайлайды.Бағалау парақтарын алады.
|
Бағалау парақтары
|
||||||
І. Білу
|
5мин
|
«Қар үйіндісі » әдісі арқылы өткен сөздерді еске алып, қайталау.
Мұғалім АКТ-ны құрал ретінде қолданып сөзжұмбақ береді.
Сөзжұмбақ арқылы тақырыпқа шығады.
Сөзжұмбақтың сөзі – гүлдер
|
Әр топ білген сөздерін доп арқылы қайталап шығады кім көп сөздерді аударса, сол топқа ұпай беріледі.
Оқушылар бір –бірін қолпаштау арқылы бағалайды.
|
Доп
Интербелсенді тақта
|
||||||
ІІ.Түсіну
|
8мин
|
Біздің тақырыбымыз: «Менің сүйікті ісім –гүл өсіру».
Оқушыларға гүлді қалай күту керек туралы қысқаша видео ұсынады.
-Ал, балалар бұл үзіндіде не көрдіңдер?
-Гүлдер қандай болады?
– Гүлдерді күту қиын ба?
Оқулық бойынша сөздікпен жұмыс
|
Әр топ тақырыпты дәптерге жазады.
Видеоны мұхият тыңдап, сұрақтарға жауап береді.
Жаңа сөздермен жұмыс істейді.
Сөздерден сөз тіркестерін, сөйлем құрастырып 1 тапсырманы орындайды.Сонында тексеріп бағалайды. Бармақтан шыңтаққа дейін.
|
Сөздіктер
Үш түсті бағдаршам
|
||||||
Сергіту сәті
|
2мин
|
«Қызыл өрік» әні арқылы дене қимылын көрсетеді
|
Оқушылар дене қимылын жасайды.
|
|||||||
ІІІ. Қолдану
|
8мин
|
Әр топқа тапсырма беріледі.
1.Мәтінді оқу.
2.мәтінді аудару.
3.Мәтіннің ішінен тек жуан сөздерді дауыстап оқу.
|
Оқушылар әр топта тапсырмаларды орындайды.
Дәптерлерімен алмасып, бір –бірін
тексереді.
|
|||||||
І V . Талдау
|
7мин
|
Әр топқа карточка беріледі.суреттің орныңа сөздер қою.
Әр топ сөйлем құрастырады.
Постермен жұмыс
|
Оқулыққа сүйеніп, сөйлем құрастырады. Бір –біріне дауыстап оқиды.Постерге жазып, суретін салады. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бағалау бойынша бір –бірін бғалайды.
|
стикерлер
|
||||||
V. Жинақтау
|
5мин
|
«Менің сүйікті гүлім» туралы интервью беру.
|
Оқулық бойынша сұрақтарға жауап береді.Қолпаштау арқылы бағалайды.
|
|||||||
VІ.Үй жұмысын беру.
Бағалау
|
5мин
|
Оқушыларға парақтар таратылады.
Мұғалім бағалау парақтарын таратады.
Бағдаршам арқылы қызыл – түсіндім, білдім
Сары – онша емес
Жасыл – түсінбедім, білмедім.
|
Топтың спикерлері бағалау критерийлерге сүйеніп бағалайды.
|
Бағалау критерийлері
|