26-шы сабақ.
Сабақтың тақырыбы: Теңдік. Теңсіздік
Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: «Теңдік», «теңсіздік» туралы түсінктерін қалыптастыру және сәйкес терминдермен таныстыру.
2.Дамытушылық: Тез ойлауға, шапшаң есептеуге баулу, ой өрісін дамыту.
3.Тәрбиелік: Ұжымдыққа, ептілікке тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: Сайыс
Сабақтың барысы: І . Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Психологиялық дайындық
Математика, достарым
Ең маңызды, керекті.
Қатал да нақты пәніміз.
Ол – қызықты, сүйікті
Математика пәніміз.
ІІІ.Тірек білімдерін жетілдіру.
Ауызша жұмыс
IV. Жаңа материалмен таныстыру.
№1 3 > 2 2<2+2 -бұл теңсіздіктер
3= 3 3=4-1 -бұл теңдіктер
Мұғалім баларға дөңгелектердің санын салыстыруды, сәйкес салыстыру таңбалары қолданылған жазуды оқуды ұсынады және «теңсіздік», түсінігімен таныстырады.
Осы тапсырманың екінші қатарындағы « =» таңбасымен жазылған жазуды оқиды.
Мұғалім мұндай жазулардың теңдік деп аталатынын түсіндіреді.
V.Дәптермен жұмыс.
Дәптердегі №1 38 бет, тапсырманы алғашқы бекіту жұмысы ретінде қолдануға болады.
Суретпен оның астындағы оған сәйкес жазуды қарастырып, салыстыру таңбасын таңдайтын, таңдау себебін түсіндіреді.
№2 – 45 бет. тақтада да, дәптерде де орындауды қажет етеді ( дәптерде ол үшін арнайы орын бөлінген ).
4*3 3*4 4*2+1
1*3 3*1 3*2+2
2* 3 3*2 2*4 -2
VІ.Сергіту сәті
Оң қолымда бес саусақ,
Сол қолымда бес саусақ,
Осып едім екеуін,
Болып шықты он саусақ.
VІІ.Дәптермен жұмыс. Оқулықтағы №3 -45 бет дәптерге орындау
3 * 3 -1 3+1*3
2*2 +2 4-1 * 4
4*4 -2 1+3 *1
Өздік жұмыс №4 фигураларды боя.
VIIІ. Сабақты қорытындылау.