51. Екі амалдан тұратын жақшасы бар өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу реті.

0
1089
информатика

Тақырыбы: 51. Екі амалдан тұратын жақшасы бар өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу реті.

Мақсаты: Оқушыларға екі амалдан тұратын жақшасы бар арифметикалық

амалдардың орындалу ретін ұғындыру. Жаттығу ережелрін

шығару. Ой-өрісін, есте сақтауын дамыту. Адамгершілікке

тәрбиелеу.

Сабақтың типі: аралас сабақ.

Оқыту әдісі: оқу-танымдық әрекетін ұйымдастыру

Көрнетіліктер: кесте.

Сабақтың барысы:

1. Психологиялық икем

2. Үй тапсырмасы: № 4 – 88 бет

36-27:9*2= 40:10*9-18=

18+5+*3+25= 12+3*8-27=

100*6-400:10= 3*100-4*8=

№ 10 – 89 бет

100*6:2=

9-6+12:2= 200:100*7+16=

50+40-90:3= 100*5-125+75=

60-20*9:3= 50*1+36:6=

  1. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.

Схема бойынша өрнек құр. Оның мәнін тап.

(5+2)*2=14

Жақшасы бар өрнектерде алдымен жақша ішіндегі амал орындалады.

№ 2 Амалдардың орындалу ретін сақтай отырып, есепте:

5*(10-4)=30 (18+14):4=8 (60-30):5=6 (10+20):3=10

6*4+16=40 40:5+22=30 100-5*5=75 100:5+203=233

  1. Өткенді қайталау.

№ 5 Есепті шығар

Ш: 25:5+15:5=8

Ж: 8 жәшік қажет

№ 6

Ш: 30:3-6 =4

Ж: қалды 4 гүлшоғы

№ 7 Теңдеу құр және оны шеш

А) х * 8 =32 ә) 40 : х =8

№ 8 Қалдықпен бөлуді орында және тексер:

7:2 =3(1) 3*2+1= 7 13:4 = 3(1) 3*4+1=13

13:3=4(1) 4*3+1=12 10_3=3(1) 3*3+1=9

9:2 =4(1) 4*2+1=9 17_4=4(1) 4*4+1=17

№ 9 Теңдік дұрыс болатындай етіп, жақшаларды қой:

18+16:2 =17 6*8:4 =12

15+6:3 =7 24+4:4= 7

  1. Рефлексия.

  2. Үйге тапсырма № 10 – 91 бет

№ 4 – 90 бет