Сабақтың тақырыбы: Шөптегі шық қандай болады.

0
877
информация

Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі:

31 сабақ

Пәні: Әдебиеттік оқу. Уақыты:

Сабақтың мақсаты: а Көктем туралы ұғымдарын кеңейту,шығармашылық жұмысқа жетелей отырып ,көркем сөйлей білуге үйрету.

әТабиғатты қорғауға,сүюге туған жердің табиғатын

сақтауға тәрбиелеу.

б Дұрыс байланыстыра сөйлеп,өз ойларын жеткізе білуге баулу.

Пән аралық байланыс : дүниетану, қазақ тілі.

Әдісі: сұрақ-жауап, сөздік.

Түрі :аралас

Көрнекілігі :Балқаш,Алакөлдерінің суреті,мақалдар,жұмбақ.

Сабақ барысы:І.Ұйымдастыру бөлімі.

Назарларын сабаққа аудару.

ІІ.Өткен сабақты қайталау.

1.Өлеңді мәнерлеп оқу..

2.Мақал-мәтелдің мағынасын ашу.

Сергіту сәті. Дидактикалық ойын «Кім зейінді?»

– Жұмбақты зейін қойып тыңдар және олардың жауабын табайық.

ІІІ. Жаңа сабақ .

1.Жұмбақ шешу.

Бұйра жасап сан қилы.

Сұйық жазық шалқиды.

Еш тесікке тұрмайды,

Ол жоқта жер құрғайды. (Су.)

2.Жапырақта ақ моншақ көп болды,

Қолыңа алсаң,лезде жоқ болды. (Шық)

3.Сұрақтар мен тапсырмалар.

-Арген,шық деген не?

-.Шық қалай пайда болады?

Сергіту сәттері .(Есте сақтауын дамыту)

Тербеледі агаштар,

Алдымнан жел еседі.

Кіп – кішкене агаштар,

Су құйганда өседі.

4.Оқулықпен жұмыс.

а)Мәтіндітүсініп ,мәнерлеп оқу.

ә)Шықты сипаттау.

Саусақ гимнастикасы «Саусақтар, көмектесіңдер»

IV.Сабақты бекіту.

1.Өзің білетін табиғат құбылыстарын ата.

-Табиғат құбылыстарына өлең жолдарын құрастырып көр.

V. Үйге тапсырма.

1.Мәтінді түсініп,мәнерлеп оқу.

2.Шықтың пайда болуы туралы әңгіме құрастыр.

VI. Бағалау.