Сабақтың мақсаты: Тақырып б/ша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту, сөздік қорын байыту.
Жетістік критерийлер:
С. 1.тақырыбына байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.
2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
В. 1.Шағын әңгіме құрастырады.
2.Бір – бірімен диалогқа түседі.
А.1.Жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастырып, жауап бере алады.
2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.
Негізгі дерек көздер : оқулық қазақ тілі.2сынып, А.Қайырбекова. Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.
Сабақтың әдіс- тәсілдері : «Ыстық орындық» әдісі, «5 сұрақ» әдісі
Сабақ кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Дерікті көздер |
1.Ұйымдастыру кезеңі: |
3 мин |
Амандасады. Психологиялық дайындық. Сыныптағы кезекшімен сұхбат жүргізеді. -Бүгін сынып түгел ме? -Сабаққа дайындық қандай дәрежеде? Үй тапсырмасын тексереді : Ыстық орындық/өткен жаңа сөздер |
Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады. Амансын ба, Алтын күн! Амансын ба, Көк аспан! Сабағымызды бастаймыз, Жалқулықты тастаймыз. Берілген үй тапсырмасын айтады, бір-бірін тыңдайды |
Оқулық. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова. Алматы «Атамұра» 2013
|
Кіріспе бөлімі. Қызығушылықты ояту. Білу |
3 мин |
Интербелсенді тақтада: 76-бет 1-т-ма суретт көрсетіледіжазылған:(жаңа тақырыпты ашу мақсатында) -Сенің аулаң да балалар ойнайды ма? – Қалай? – Сені не таңғалдырды? – Жұптасыңнан сұрашы? Презентация көру/ауладағы ойын түрлері |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. жұптасымен сұхбатқа түседі |
презентация |
Мағынаны тану Түсіну |
5 мин |
Сабақтың жаңа сөздерімен таныстырады, сөз тіркестерін құрастырады. Сөздік: жақсы көремін сүйікті футбол алаңы топтасып ойнау |
Дәптерге жазады/жуан,жіңішке дыбыстарды ажыраталы/,сөз тіркестерін құрастырады. |
Мультимедиалық құрал. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова Алматы «Атамұра» 2013 |
Қолдану |
18 мин |
Инсерт әдісі. Оқушыларға мәтінді береді,тапсырмалармен таныстыру. Біздің аула бар. Аулада біз … ойнаймыз. … 77-бет 2-т-ма 77-бет 3-т-ма 78-бет 5-т-ма Сергіту сәті |
Мәтін бойынша берілген тапсырманы орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі. Оқушылар өзін, жұбын тексереді. Бейнероликтегі жаттығуды қайталайды
|
Мәтін таратылады Бағалау парағы |
Талдау |
8 мин |
5 сұрақ әдісі. 78-бет 4-т-ма |
Оқушылар өздері орындайды,жұппен ақылдасады,топта талқылайды. Бір-бірінің пікірін тыңдайды.
|
Оқулық. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова. Алматы «Атамұра» 2013 |
Жинақтау |
5 мин |
Жиынтық (суммативті) бағалау Тест жұмысы. 6-модуль.Менің сүйікті ойыншығым |
Әр оқушы тест сұрағына жауап береді. Жауаптармен алмасып, жұптарын тақтадағы кілт арқылы тексереді.
|
Интерактивті тақта.Тест сұрақтары. Тақтада тест кілті /пердемен жабық болады |
Бағалау |
3 мин |
Оқушылардың бағалауын тыңдайды. Не білдім? Не білгім келеді ? Нені білемін ? сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады. |
Әр оқушы өз ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды. Оқушылар толтырылған стикерлерді тақтаға іледі. |
стикер |