Сөйлем түрлерін қайталау

0
955

Описание: C:UsersuserDesktopсуреттер мама20140827_232507.jpg

Айтаева Меруерт Маханбетқызы

Лермонтов атындағы №17 орта мектебінің

қазақ тілі мен әдебиетінің мұғалімі,

Шымкент қаласы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Күні:

Пән: қазақ тілі

Сынып: 8 «а»

Жас мөлшері: 13-14

Сабақтың тақырыбы: Сөйлем түрлерін қайталау

Сабақтың мақсаты: Сөйлемдің құрамдық түрлерін қайталау

Күтілетін нәтиже: сөйлем түрлерінен өткенді қайталап, білімдерін тиянақтайды. Жай сөйлем және құрмалас сөйлемдерді ажырата біледі

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: Блум таксономиясы, диалогті оқыту, Сыни тұрғыдан ойлау, топтастыру стратегиясы, жоба жасау және қорғау

Модульдің кіріктірілуі: Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер, ОҮБ және ОБ, Талантты және дарынды оқушыларды оқыту,АКТ-ны қолдану, сыни тұрғыдан ойлау

Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: АКТ, А4 форматты қағаздар, постер, кеспе қағаздар

Сабақ түрі: кіріккен

Сабақтағы жұмыс түрі: жеке, топтық, жұптық

Пәнаралық байланыс: әдебиет, тарих, химия, биология

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Түсіндірмелер

Мотивация кезеңі

Ұйымдастыру,оқушылардың сабаққа көңілін аудару

«Мұғалім –оқушы» диалогіне қатысу

Диалогті оқыту

Топтық жұмысқа дайындайды

Түрлі кеспе қағаздар арқылы

топтарға бөлінеді

«Жай сөйлем», «Салалас құрмалас сөйлем», «Сабақтас құрмалас сөйлем», «Аралас құрмалас сөйлем» топтары құралады

Блум таксономиясын қолдану арқылы жұмыс

Білу және түсіну

Берілген тақырыптары бойынша тірек сызбалар, постер жасау және қорғау

Критериалды бағалау

Жеке және топтық жұмыс

Описание:
C:UsersuserDesktopсуреттер мама20140827_223337.jpg

Описание:
C:UsersuserDesktopсуреттер мама20140827_224140.jpgОписание: C:UsersuserDesktopсуреттер мама20140827_223910.jpgОписание: C:UsersuserDesktopсуреттер мама20140827_224554.jpg

Қолдану және талдау

Кеспе қағаздардағы тапсырмалармен жұмыс

«Оқушы-оқушы» диалогі

Жұптық жұмыс және жұптық бағалау

Сергіту сәті

Топтар бір-біріне хат жазып, тілектер жолдайды.

Жинақтау және бағалау

Пән атауларын топтарға таратады. Пән атаулары: биология, химия, әдебиет, тарих. («Аралас құрмалас сөйлем» тобына биология пән атауы түссе, суреттегі көріністі биологиялық терминдермен аралас құрмалас сөйлем құрай отырып, мәтін құрастырыру керек.)

«Аққулар ұйықтағанда» поэмасы желісімен суреттелген суреттен тиісті пән терминдерімен байланыстыра отырып, сөйлемдер немесе мәтін құрайды.

Описание:
C:UsersuserDesktopмеруерттікі aqqular.jpg

Описание: C:UsersuserDesktopсуреттер мама20140827_230512.jpgОписание:
C:UsersuserDesktopсуреттер мама20140827_230358.jpg

Описание: C:UsersuserDesktopсуреттер мама20140827_230711.jpgОписание:
C:UsersuserDesktopсуреттер мама20140827_230746.jpg

Кері байланыс

Нені оқыды? Нені білді? Нені жасай алды? Сұрақтарына жауап береді.

Рефлексия ,стикер

Үйге тапсырма беру

«Аққу – көлдің төресі». Эссе жазу

Рефлексивті есеп

Не сәтті өтті? Не сәтсіз өтті? Қандай кедергі болды? Кедергіні жоюдың қандай жолы бар?