9 саны және цифры.

0
820
физика

45 сабақ.

Тақырып: 9 саны және цифры.

Мақсаты: – Оқушыларға 9 саны, оның шығуы, сандарындағы орны туралы түсініктерді, 9 цифрын дұрыс жазуды қалыптастыру.

– 2. Оқушылардың танымдық қабілетін, ойлуа деңгейін арттыру.

– 3.Ұқыптылыққа, шапшандыққа баулу.

Сабақ түрі: жаңа сабақ.

Әдіс – тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап.

Көрнекілігі: жұмбақтар,

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

ІІ. Психологиялық дайындық. 1, 2, 3 Сынып іші тып – тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз.

ІІІ. Жаңа сабақ.

1). « Блиц – турнир».

1+1, 1+3, 1+5, 2+3, 2+4, 2+6, 3+2, 3+4, 3+5, 4+4,

7-2, 8-2, 7-5, 6-3, 5-4,

2). Жаңа сабақты меңгеру. (пойыз суреті)


Станцияда паравоз неше вагонымен келе жатыр? /8/ Тағы бір вагон тіркесе қанша вагон болады?

8 + 1=9 немесе 1 + 8= 9

Қанекей, жұмбақтың жауабын табындаршы.

Шомылып жүр үшеуі, Жағалауда алтауы.

Балалардың барлығың,

Санап берші, сен тауып? /9/

3) Қайталау, санамақ.

1,2,3,4,5,….. Бесті бие құлынын

Белдеуден тез шеш.

6,7,8, ….. Семіріп алған ақ ешкі

Лақтады егіз. Семіздің аяғы -сегіз!

4) Дәптерде жұмыс

-Балалар, не байқадындар? 9 саны тағы қандай санға ұқсайды ?

-6 саны етпесіне құлап қалғанда 9 санына айналды.

5). Ойын «Жоғалған санды тап».

1 .. 3 .. .. 6 .. .. 9 .. 8 .. 6 .. 4 .. 2 .. 1 .. .. .. 5 .. .. .. 9

8+ *=9 7+ * = 9 6+ * = 9 5+ *=9 9- * = ..

*+8=9 *+ 7 =9 9- *= .. * +5=9 9- * = ..

6). Сергіту сәті. 1,2,3 қарлығаштай боп ұш, 4, 5, 6 қарлығаш боп қалқы. 7,8,9,10 қайта орныңа қон.

7). №4. Қолға қарындаш пен сызғышты алдық, кесіндіні тауып, өлшеп, дәптерге сызамыз және оны салыстырамыз.

ІV. Қорытынды.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя здесь