Сабақтың тақырыбы: Оқымысты бала.

0
1087

Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі:

11-12 сабақ

Пәні: Әдебиеттік оқу. Уақыты:

Сабақтың мақсаты: а Мәнерлеп оқу дағдысын нығайта түсу,сұраққа толық жауап беруге машықтандыру, дұрыс сөйлеуге үйрету,жүйелі баяндауға төселдіру,тұңғыш мектептің пайда болуы туралы түсінік беру.

ә Оқушыларды еңбек сүйгіштікке,адалдыққа адамгершілікке баулу,білім алуға ұмтылдыру.

бСөздік қорын молайту,ойын қиялын дамыту,дүниетанымын кеңейту.

Пән аралық байланыс :дүниетану,еңбек.

Әдісі: сөздік,көрнекілік.

Түрі :аралас.

Көрнекілігі :Ы.Алтынсарин суреті,білім туралы мақал,кітаптар.

Сабақ барысы:І.Ұйымдастыру бөлімі.

Оқушыларды сабаққа әзірлеу.

ІІ.Өткен сабақты қайталау.

Сұрақ қою арқылы мәтіннің мазмұнын сұрау.

а)Арманға атасы қандай тапсырма берді?

ә)Мақтаншақ мінезден қалай арылды?

б)Жағымсыз мінез туралы жазған мақал-мәтелдерін оқу.

Сергіту сәті. Фонетикалық жаттығу.

– Еске түсіріп көрейік, үйрек ашуланғанда қандай дыбыс шығарады?

Ш-ш-ш, Ш-ш-ш, Ш-ш-ш, Ш-ш-ш

ІІІ. Жаңа сабақ.

Жаңа сабақтың тақырыбы хабарланады.

1.Оқушыларға «Оқымысты бала »мәтінін мәнерлеп оқып беру.

2.Мәтінді тізбектей оқыту.

3.Мәтіннің мазмұнын ашатын мақалдар айтылып,мағынасы ашылады.

4.Сөздік жұмыс.

5.Мәтін бойынша сұрақтар мен тапсырмалар:

аМәтіннен оқуға ұмтылған қайсар бала туралы айтылған бөлімді тауып оқыңдар.

әМәтін борйынша қазақ жеріндегі білім алу және тұңғыш мектептің пайда болуы туралы әңгімеле.

бӘлкейдің бейнесін тауып оқыңдар.

Сергіту сәті .

Шығу үшін шымыр боп

Шынығамыз шаршамай.

Бұлшық еттер шымырбоп,

Аламыз сосын тынысжай.

IV.Сабақты бекіту.

1.Тұңғыш мектеп ашқан кім екен?

2.Кітап оқудыңқандай пайдасы бар?

3.Ұзтазы жақсының ұстамы жақсы деген мақалды қалай түсінесіңдер?

Сергіту сәті . Саусақ гимнастикасы «Орамжапырақ тұздаймыз»

V. Үйге тапсырма.

1.Әңгімені мәнерлеп оқып,мазмұнын айту.

2.Мәтін мазмұны бойынша сурет салу.

VI. Бағалау.