| 
 Айы , күні  | 
 2.09.  | 
 4-сынып  | 
||||||||||||||||||||||
| 
 Сабақтың атауы:  | 
 Біздің отбасымыз  | 
|||||||||||||||||||||||
| 
 Мақсаты:  | 
 Отбасы мүшелерін білу, туыстық қарым – қатынас атауларын меңгеру, Көсемшенің –а, -е, -й жұрнақтарын қолдану.  | 
|||||||||||||||||||||||
| 
 Оқу нәтижесі:  | 
 Отбасы мүшелері арасындағы туыстық қарым – қатынас атауларын біледі, Көсемшенің –а, -е, -й жұрнақтарын қолданады.  | 
|||||||||||||||||||||||
| 
 Әдіс тәсілдер:  | 
 Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер;+ Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;+ Оқыту мен оқуды ақпараттық- коммуникативтік технологияларды пайдалану;+ Талантты және дарынды балаларды оқыту; Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+ Оқытуды басқару және көшбасшылық  | 
|||||||||||||||||||||||
| 
 Дереккөздер:  | 
 Ноутбук, слайд, карточкалар, Көсемше – бірде пысықтауыштың, бірде баяндауыштың қызметін атқаратын етістіктің түрі. Іс-әрекеттің жай күйін білдіріп, пысықтауыштық қызмет атұарады. Жіктеліп немес көмекші етістікпен тіркесіп, қимылды білдіріп, баяндауыштың қызметін атқарады. Көсемшенің жұрнақтары; 
 Көсемшенің жіктелуі: 
  | 
|||||||||||||||||||||||
| 
 Ұйымдастыру кезеңі: 1.Тренинг «Жер сілкінісі» 2.Топтық жұмыс туралы түсінік беру 3.Топқа бөліну 4.Мәтінмен жұмыс. Екі топқа мәтін сөйлемдері беріледі, мәтінді ретімен құрастыру. 5.Слайдты көру, өз жұмысын тексеру. 6.Топпен 1-тапсырманы орындау, топ алдында қорғау. 7.Сабақты бекіту. 8. үйге тапсырма алу. 9. Бағалау. 1.  | 
 Біздің отбасымыз Біздің отбасымызда бес адам бар. Ол менің әкем, шешем, ағам, қарындасым және мен.Менің жасым 13-те. Отбасымыздың басшысы әкем. Ол жүргізуші болып жұмыс істейді. Жасы 45-те. Анам да 45-те. Ағам колледжде оқиды. Қарындасым мектепте. Мен өз отбасымды жақсы көремін, құрметтеймін. Тапсырма: 1. Мәтінді түсініп оқы, түсінгенінді орысша айт. 2. Мәтінге 3 сұрақ құрастырып, дәптеріне жаз. Тапсырма: 1. Отбасы туралы мақал- мәтелдерді жаттап ал. Ата-бәйтерек, Бала-жапырақ. Ағаны көріп іні өсер, Апаны көріп сіңлі өсер. Ата-ананың қадірін балалы болғанда білерсің.  | 
|||||||||||||||||||||||
| 
 Топқа бөлу:  | 
 Түсті стиктермен 2 топқа бөліну  | 
|||||||||||||||||||||||
| 
 Тапсырмалар:  | 
 Тапсырма № 1 Септіктерге байланысты карточкамен жұмыс. Аман үйге барады. Ол мектепке келеді. 
 
  | 
 Тапсырма № 2 (Инклюзивті оқыту) Үлгерімі төмен оқушыға карточка беру, отбасы тақырыбына байланысты сөздерді аудару және буынға бөлу, буын түрін анықтау. 
 
 
  | 
||||||||||||||||||||||
| 
 Сергіту сәті  | 
 Дене мүшелерінің амандасуы 
 
 
  | 
|||||||||||||||||||||||
| 
 Үйге тапсырма  | 
 Мақалдарды жаттау. Септіктерді қайталау.  | 
|||||||||||||||||||||||
| 
 Рефлексия  | 
 Даналық ағашы 
 
  | 
|||||||||||||||||||||||
| 
 Бағалау:  | 
 Өзара бағалау.  | 
|||||||||||||||||||||||
			
		











