57 Сабақ
Сабақ тақырыбы: Қайталау. (+-9)
Сабақ мақсаты: Санға 9 санын қосу және азайтуды пысықтау.
Сабақ міндеттері:
Білімділік: Оқушылардың ондықтан аттап қосу және азайтуға байланысты білімдерін
бекіту.
Дамытушылық:Оқушылардың жан-жақты ізденуін,логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Еңбек етуге,еңбек адамдарының еңбегін бағалай білуге,ұжым болып жұмыс
істеуге тәрбиелеу
Сабақ типі: бекіту сабағы
Сабақ әдіс-тәсілдері: есептеу,ұжымдық жұмыс,ойын,т.б.
Пәнаралық байланыс: дүние тану,қазақ әдебиеті
Сабақ барысы:
1.Алғашқы ұйымдастыру.
. Психологиялық дайындық.
Көптен күткен қоңырау
Соғылды,сабақ басталды.
Шешу,іздеу,тапқырлық,
Тағы ортаға тасталды.
Есеп,ойын,бәрі бар,
Кірісейік,іске сәт!
2.?й тапсырмасын тексеру.
“Кім шапшаң?” ойыны
15 = ?+? 16 = ?+? 12 = ?+? 11 = ?+? 18 = ?+?
15 = ?+? 16 =?+? 12 = ?+? 11 =?+? 13 = ?+?
12 = ?+? 11 =?+? 13 =?+?
12 = ?+? 11 = ?+?
№5.Есепті шешу.
3.Жаңа тақырып.
– Балалар,қазір жылдың қай мезгілі? (Күз)
– Күз айларын кім атайды?
– Күзгі қандай еңбек түрлерін білесіңдер?
– Күзде ауыл шаруашылығында қандай жұмыстар жүргізіледі?
– Балалар,халқымыз дастарқанға алдымен қасиетті тағам қояды.Ол қасиетті тағам не?
– Дұрыс,нан.Енді дастарқанға нанды әкелуге көмектесейік.
– Егістіктегі саяхатымызды бастайық.
.Оқулықпен жұмыс.
“Жер жырту,тырмалау,тұқым себу”
№1.
х+9 = 18 18-х = 9 х-9 = 9
. “Піскен егінді ору,баулау,кептіру,маялау”
№2.
9+а а = 80; 9:
а-9 а = 89: 18:
9+80=89 9+9=18
89-9=80 18-9=9
. “Бидайды бастыру,ұн ғып тарту”
№3
а)Әкелінді –
Қиып алды –
Қалды – ? Қалды – ?
Шешуі: 18-(7+7) = 4 (м) Шешуі: 18-7 =11 (м)
Жауабы:
. Сергіту сәті
Көбелек тұрып ертемен,
Күлімсіреп керілді.
Бір – шықпен бетін жуынды,
Екі – шыр айналып бұрылды,
Үш – еңкейіп жерге жетті,
Төрт дегенде ұшып кетті.
. “Қамыр ашытып,оны илеп,пісіру керек”
№4.
а)Әкелінді –
Жұмсады –
Қалды – ? Қалды – ?
Шешуі: 16-(5+5) =6 (кг) Шешуі: 16-5 = 11(кг)
Жауабы:
. “Піскен нан біздің дастарқанға келеді”
4.Үйге тапсырма. №5
5.Бағалау.
6.Сабақты қорытындылау.
– Сабақта қандай көңіл күймен жұмыс істедіңдер?
– Қандай жаңа білім алдыңдар?
– Егер сабақ ұнаса,көңілді күнді алыңдар,оның бізге жылу сыйлағанын ұмытпаңдар.Ал егер көңілсіз болсаңдар – көңілсіз күнді алыңдар.
– Жақсы жұмыс істегендерің үшін және бір-бірімізге қуаныш сыйлағанымыз үшін рақмет!