Сабақтың тақырыбы:Өзін-өзі жеңген бала.

0
839
иинформатика

Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі:

9-10 сабақ

Пәні: Әдебиеттік оқу. Уақыты:

Сабақтың мақсаты: аОқушыларға жақсы жаман қасиеттер туралы түсінік беру.

әЖақсыдан үйренуге, жаманнан жиренуге тәрбиелеу.

б Оқушылардың ой өрісін ,сөздік қорын молайтып,тіл байлығын дамыту. Қолдың ұсақ моторикасын дамыту;

Пән аралық байланыс :дүниетану,салауаттану.

Әдісі: түсіндіру,баяндау,сұрақ-жауап.

Түрі :аралас сабақ.

Көрнекілігі :суреттер,мақал-мәтелдер.

Сабақ барысы:І.Ұйымдастыру бөлімі.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

ІІ.Өткен сабақты қайталау.

1.Өлеңді жатқа айту.

2.Сұрақ арқылы бекіту.

-Өлеңде не туралы айтылған?

-Сыйластықтың арқасында адамзат қандай жетістіктерге жетеді?

-Осы өлеңді қандай мақалмен қортындылар едің?

Сергіту сәті. Сөйлеуде тыныс алу дамуына арналған жаттығу «Шарик, ұш»

ІІІ.Жаңа сабақ.

1.Қызығушылықты ояту.

аӨз бойларындағы жақсы қасиетті айту.

әЖақсы қасиеттер –

2.Абай атаның өсиет өлеңін еске түсіру.

Негізі бөлім.

1.Мәтінді түсініп оқыту.

2.Іштей оқыту.

3.Мазмұнын ашу.

4.Мақал-мәтелдер айтқызу.

5.Сөздік жұмыс.

6.Сұрақтар мен тапсырмалар.

аЖазушы мақтаншақтықты неге теңейді?

ә Арман бойындағы жаман әдетті қалай жеңді?

бСен ұялғанда қандай күйде боласын?

Сергіту сәті. Қолдың буындарына массаж жасау.

IVСабақты қортындылау

1. Нақыл сөздің мағынасын түсіндіру.

Әдептілік, ар-ұят

Адамдықтың белгісі.

Тұрпайы мінез тағы жат –

Надандықтың белгісі. (Абай)

2. Жаңылтпаш айту.

V Үйге тапсырма.

1. «Мен мақтаныш етемін» деген тақырыпқа эссе жазу.

2.Жағымды қасиет туралы мақал-мәтел жинау.

Бағалау.