Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі:
24 сабақ
Пәні: Әдебиеттік оқу. Уақыты:
Сабақтың мақсаты :а Өтілген материалдарды қайталай отырып,өз ойларын
қортындылай білуге үйрету.
ә Білім алуға,алған білімдерін ұштастыра білуге тәрбиелеу.
б Сабаққа деген қызығушылығын ояту,ойларын дамыту.
Пәнаралық байланыс : дүниетану,салауаттану.
Әдісі: сұрақ-жауап
Түрі :аралас.
Сабақтың барысы.І.Ұйымдастыру бөлімі.
Сабаққа назарларын аудару.
ІІ.Жаңа сабаққа дайындық.
-Біз қандай тараумен таныстық?
-Өтілге бөлімде қандай тақырыптармен таныстыңдар?
Сергіту сәті. Сөйлеуде тыныс алуды дамытуға арналған жаттығу «Шаңын қағамыз» (бір реткі үрлеуде «шаңды» – ф-ф-ф үрлейміз).
ІІІ.Жаңа сабақ.
1.Осы сипатты кейіпкерді тараудағы қай шығармадан оқыдың,
1)Тәкаппар
2)Шыншыл
3)Батыл
4)Білімді бала
5)Өнерлі әке
2.Мына мақалды толықтырып жаз
Қарты бар үйдің-……..
Күлме досқа,… ….
3.Шындық сөзіне қарама-қарсы мағынадағы сөздерді тап.
Сол сөздерге байланысты мақал-мәтелдер тауып жаз.
4.Жақсы және жаман сөздеріндегі әріптерден басталатын өзің білетін ұнамды-ұнамсыз мінез-құлықтарды дәптеріңе топтап жаз.
жомарт жалқау
а……. а……..
қ……. м……..
с…….. а……..
ы……… н……..
5.Қайсысы оңай? Қайсысы қиын? Дәлелде.
а)Табиғатты бүлдіру.
б)Бүлдірген табиғатты қалпына келтіру.
6.Қайсысы дұрыс?
а)Өлеңді ақын жазады.
ә)Өлеңді әнші жазады.
б)Өлеңді жазушы жазады.
Сергіту сәті. Ермексазды қолданып қолдың буындарына массаж жасау.
IV. Сабақты бекіту.
Осы тарау бойынша оқыған мәтіндердің қайсысы ұнады?Неліктен ұнады?
V. Үйге тапсырма
«Әдептілік-мәдениеттілік белгісі»тақырыбына шығарма жазу.
VI. Бағалау.