Сабақтың тақырыбы: Не үшін?

0
814
компьютер

Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі:

4 сабақ

Пәні : Әдебиеттік оқу.

Сабақтың мақсаты :аӨлеңді дауыста,түсініп,мәнерлеп оқыту арқылы оқу дағдысын қалыптастыру.

ә Өз елін,жерін сүюге,құрметпен қарауға, тәрбиелеу.

б Оқушылардың сөздік қорын, тіл байлықтарын дамыта отырып, көркем сөйлеуге дағдыландырып жетілдіру.

Пәнаралық байланыс : дүниетану,салауаттану.

Әдісі: сұрақ –жауап,түсіндіру.

Түрі :аралас

Сабақтың барысы.

І.Ұйымдастыру бөлімі.

Оқушылармен амандасу,сабақ барысына зейіндерін аудару.

ІІЖаңа сабаққа дайындық.

а)Сіздер қай елдің азаматысыздар

ә)Қазақстан азаматы екендеріңді немен дәлелдеуге болады?

б)Туған жеріміз туралы не білесіздер?

Сергіту сәті.Саусақ гимнастикасы «Саусақтар үйренді»

Маған саусақтарды алып жүру қиын.

Тура жол арқылы.

Оған алақанда тығылғысы келеді.

Мен оны қорқытамын, қорқытамын, мен оны ұялтамын, ұялтамын.

Саусақтар ұялып, үйреніп алды.

ІІІ.Жаңа сабақ.

Кіріспе әңгіме.Қазақстан Республикасының әнұраны ,ел таңбасы ,туы туралы әңгімелету.

1.Туған ел туралы қандай өлең білесіңдер?

2.Сурет бойынша әңгімелеу?

а)Мәтінмен жұмыс.

1. Өлеңді мәнерлеп оқу.

2.Диалог түрінде оқу.

-Мәтінде не туралы айтылған?

– Адам айналасындағыларға қандай жақсылық жасай алады?

3. Диалогтің не екендігі туралы түсінік беру.

б) Ұйқасын тап:

Іздеп-іздеп не керек,

Таптым бір гүл к—–т.

Гүл дегенім бірақта,

Болып шықты ———–.

Сергіту сәті «Қадамдар»

Балалар тұрады. Команда бойынша балалар «ұзын»дегенде ұзын, ал «қысқа» дегенде қысқа қадам жасайды.

IV. Сабақты бекіту.

1.Туған жерге арналған өлеңдер оқыту.

2. Бақытты өмір сүру үшін не істеуіміз керек?

V. Үйге тапсырма. Өлеңді жаттау.

VI. Бағалау.