Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі:
46 сабақ
Пәні: Әдебиеттік оқу. Уақыты:
Сабақтың мақсаты :
а Білімділігі:Мәтінді түсініп оқып,құстардың тіршілігі туралы түсінік беру.
ә Тәрбиелілігі:Құстарға қамқор болуға,табиғатты аялауға,қорғауға тәрбиелеу. бДамытушылығы: Құстардың тіршілігіне деген қызығушылықтарын дамыту.
Пәнаралық байланыс : дүниетану,салауаттану.
Әдісі: сұрақ-жауап.
Түрі :аралас.
Сабақтың барысы.І.Ұйымдастыру бөлімі.
Сабаққа денген ынтасын арттыру.
«Бүгінгі табиғат»терезеден қарап отырып көктем көріністі суреттеу.
ІІ.Өткен сабақты қайталау.
1.Мәтіннен түсінігін айту.
2.Сұрақ қою арқылы бекіту.
Сергіту сәттері. Сөйлеуде тыныс алуды дамытуға арналған жаттығу «Алақанымызды жылытайық»
– Біздің алақанымыз жылыну үшін алақанымызға ұзақ үрлеу керек,
ІІІ.Жаңа сабақ .
1.Суреттегі құстардың атын атау.
2.Осы құстардың тіршілігі туралы әңгімелеу.тауып жаз.
3.Біздің жерде мекен ететін құстардың тіршілігін айту.
4.«Құстар »сөзін топтастыру.
2.Мәтінмен жұмыс.
а)Мәтінді өқушыларға оқыту.
ә)Жалғастыра отырып мазмұнын айту.
б) Іштей оқу.
Сергіту сәттері .«Есте сақтауын дамыту»
Орнымыздан тұрайық
Ал ақанды согайық
Бір отырып, бір тұрып
Біз тыныгып алайық
3.Сұрақтар мен тапсырмалар:
-Қалбайдың іс-әрекетіне баға бер.
-Сен оның орнында болсаң не істер едің?
-Дуадақ қандай жерді мекен етеді?
-Дуадақ қандай құс?
-Дуадақтың мінезі барлық құстарға тән бе?
4.Жаңылтпашты жаңылмай айт.
Ала қарға қарға қонды,
Қара қарға қарға қонды.
IV. Сабақты бекіту.
1.Дуадақтың балапанына араша түсу үшін жасаған әрекетін немен теңестірер едің?
2.Аспан айналып жерге түскендей деген тіркесті қалай түсінесің?
3.Қыс-қысаң,
Жаз-жазық.Мақалының мағынасын түсіндір.
V. Үйге тапсырма. 1.мәтінді түсініп оқы. 2.«Құсқа қомқорлық» тақырыбына шығарма жазу.
VI. Бағалау.