Сабақтың тақырыбы: Бүршік

0
774

Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі:

3 2 сабақ

Пәні: Әдебиеттік оқу. Уақыты:

Сабақтың мақсаты :аМәтін мазмұнын түсіндіре отырып көктемгі табиғат туралы ұғымдарын кеңейту.

әОтанын сүйюге ,табиғатты қорғауға,мақтан ете білуге тәрбиелеу.

бОқыушылардың ойын , қиялын біліктілігін дамыту.

Пәнаралық байланыс : дүниетану,салауаттану.

Әдісі: сұрақ-жауап,баяндау.

Түрі :аралас.

Сабақтың барысы.І.Ұйымдастыру бөлімі.

Сабаққа деген қызығушылығын арттыру.

«Ұшты-ұшты не ұшты?» ойыны.

ІІ.Жаңа сабаққа дайындық.

аЖұмбақ шешу.

1)Таңмен көзін ашады,

Әлемге нұрын шашады. (Күн)

2)Ағайынды бәрі,

Шықса-жасыл,

Түссе-сары. (Жапырақ)

ә)Көктемгі табиғаттың өзгеруі туралы әңгімелеу.

б)Жан-жануарлардың өмірінде қандай өзгерістерді байқадың?

Сергіту сәттері .«Есте сақтауын дамыту»

Орнымыздан тұрайық

Алақанды согайық

Бір отырып, бір тұрып

Біз тыныгып алайық

ІІІ.Жаңа сабақ.

1.Мәтінді түсініп оқу..

2.Оқушылардың мәнерлеп оқуы.

3.Түсініксіз сөздермен жұмыс.

4.Сұрақтар мен тапсырмалар:

аБүршік жарық дүниеге қалай келді?

ә)Бүршіктің пайда болуынан табиғаттың қандай заңдылығы байқалады?

б)Мәтінде табиғат пенБүршіктің көңіл күйін қалай суреттеген?

5.Жаңылтпашты жаңылмай айт.

Сәмбі тал-

Иіліп тұрар

Сәнді тал.

Есту зейінін дамытуға арналған жаттығу «Не шырылдап жатыр?»

– Зейін қойып тыңдаңдар да, не шырылдағанын айтыңдар?

IV. Сабақты бекіту.

1.Суреттегі төлдерді ата.

2.Малдардың көктемгі тіршілігіндегі өзгерістерді ата

V. Үйге тапсырма.

1.мәтінді түсініп,мәнерлеп оқу.

2.Бүршіктің суретін сал.

3.Көктемгі еңбек туралы әңгімелеу.

VI. Бағалау.