Мақсаты: 1.Орыс халық ертегісін түсініп оқу. Диалог құрап ертегіні сахыналау 2.Қызуғушылықтарын арттыру 3.Адамгершілікке тәрбиелеу
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру 1.Ө.Ақыпбековтың «Наурыз жыл басы.» өлеңін мәнерлеп оқыту. 2.Өлеңді 2 бөлікке бөл. Әр бөліктегі ақын ойын өз сөзіңмен әңгімеле. 1- бөлік Көктем мезгілі. 2- бөлік Наурыз мейрамы. 3. Наурыз мейрамын сен қалай қарсы аласың?
ІІІ. Мақсат қою кезеңі
ІҮ. Жан-жақты білімін тексеру.1. Қандай орыс ертегілерін білесің? (Бауырсақ).2. Сызбаны толтыр. Ертегілердің қандай түрлері бар
Ү. Жаңа сабақ: 1. Сюжетті суреттер бойынша «Үйшік» ертегісінің мазмұнын түсіндіру. 2. Ертегінің мәтінің 4-5 оқушыға дауыстап оқыту. 3. Іштей оқыту
ІҮ. Сергіту сәті
Ү Сабақты бкекіту:1. Топтық жұмыс. Кейіпкерлер арасында сөйлесу (диолог) құрап, ертегіні сахналап көру. 1-топ Тышқан мен бақа 2-топ Қоян және басқа аңдар 3-топ Түлкі және басқа аңдар 4-топ Қасқыр және басқа аңдар 5-топ Аю және басқа аңдар
ҮІ Сабақты қорыту
1. Адасқан сөздер ойыны.
Берілген іс-қимылдың қай аңға қатысты екенін көрсет
Секіріп Алақ-жұлақ етіп Қорбаңдап Жүгіріп Ытқып-ытқып Қуанып |
Түлкі Аю Қасқыр Бақа Тышқан Қоян |
2. Мақал-мәтелдерді түсініп оқы.
Бірлік болмай тірлік болмас. Ырыс алды ынтымақ.
Саусақ бірікпей, ине ілікпейді.
Осы мақал-мәтелдерге қандай ортақ тақырып қояр едің?
Мақал-мәтелдердің ертегідегі оқиғаға қатысты екенін дәлелдеп көр.
ҮІІІ Үйге тапсырма бағалау
1. Ертегіні оқып, мазмұнын айту 2. Сурет салу ( Кейіпкерлердің суреті)
3. Мақал-мәтелдерді жаттау, толық мазмұнын ашу 4. Бағалау