Сабақтың мақсаты: Тақырып б/ша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту, сөздік қорын байыту.
Жетістік критерийлер:
С. 1.тақырыбына байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.
2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
В. 1.Шағын әңгіме құрастырады.
2.Бір – бірімен диалогқа түседі.
А.1.Жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастырып, жауап бере алады.
2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.
Негізгі дерек көздер : оқулық қазақ тілі.2сынып, А.Қайырбекова. Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.
Сабақтың әдіс- тәсілдері : «Ыстық орындық», Миға шабуыл
Сабақ кезеңдері |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Дерікті көздер |
1.Ұйымдастыру кезеңі: |
3 мин |
Амандасады. Психологиялық дайындық. Сыныптағы кезекшімен сұхбат жүргізеді. -Бүгін сынып түгел ме? -Сабаққа дайындық қандай дәрежеде? Үй тапсырмасын тексереді : ыстық орындық/өткен жаңа сөздер |
Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады. Амансын ба, Алтын күн! Амансын ба, Көк аспан! Сабағымызды бастаймыз, Жалқулықты тастаймыз. Берілген үй тапсырмасын айтады, бір-бірін тыңдайды |
Оқулық. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова. Алматы «Атамұра» 2013
|
Кіріспе бөлімі. Қызығушылықты ояту. Білу |
3 мин |
Интербелсенді тақтада ойыншықтардың суреттері көрсетіледіжазылған:(жаңа тақырыпты ашу мақсатында) -Сенің ойыншықтарың бар ма? – Қандай? – Сені не таңғалдырды? – Жұптасыңнан сұрашы? Презентация көру |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. жұптасымен сұхбатқа түседі |
моноблок, презентация |
Мағынаны тану Түсіну |
5 мин |
Сабақтың жаңа сөздерімен таныстырады, сөз тіркестерін құрастырады. Сөздік: жақсы көремін сүйікті текше секіртпе |
Дәптерге жазады/жуан,жіңішке дыбыстарды ажыраталы/,сөз тіркестерін құрастырады. |
Мультимедиалық құрал. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова Алматы «Атамұра» 2013 48-бет:ереже: к-г қ-ғ |
Қолдану |
18 мин |
Миға шабуыл: Оқушыларға мәтінді береді,аудартады. Менің ойыншықтарым бар. Олар машина, аю, текше. Мен ойыншықтарымды жақсы көремін. Менің сүйікті ойыншығым –аю. Сергіту сәті/ 69-бет 5-т-ма |
Мәтін бойынша берілген тапсырманы орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі. Оқушылар өзін, жұбын тексереді.
|
Мәтін таратылады Бағалау парағы |
Талдау |
8 мин |
1).68-бет 3-т-ма Сұрақтарға жауап жаз 2).69-бет 4-т-ма 3).Сурет бойынша әңгімеле. 67-бет 1-т-ма |
Оқушылар өздері орындайды,жұппен ақылдасады,топта талқылайды. Бір-бірінің пікірін тыңдайды.
|
|
Жинақтау |
5 мин |
Сабақтың тақырыбынан түсінгендерін постерге түсіртеді. «Менің ойыншықтарым» туралы түсініктерін қағаз бетіне түсіреді. |
Әр оқушы постер дайындайды,қорғайды.
|
Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары, сурет қиықтары |
|