Ана тілі 4 сынып. Сабақтың тақырыбы : Ұстаз

0
874
информация

Мақсаты : Білімділігі : Оқушыларға тақырыптың мазмұнын түсіндіру,негізгі идеяны ашу. Оқиғаның мазмұнын айтуға төселдіру.Топта жұмыс істей білу, өзбетінше жұмыс істей білу дағдыларын шыңдау.

Дамытушылық : Балалардың сын тұрғысынан ойлауын дамыту, шығармашылықпен жұмыс істеуге, өз ойын еркін айтып, дәлелді сөйлеп,дисскусия жүргізе білуге үйрету.

Тәрбиелік :Ұстаздың өлшеусіз еңбегін бағалай білуге, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Әдіс –тәсілдері : Сұрақ –жауап, әңгімелеу, тест,аквариум, ассоциация, дөңгелек үстел.

Түрі : интегративтік сабақ

Формасы : жалпы оқушылармен, топпен жұмыс.

Пәнаралық байланыс : Ана тілі, музыка.

Техникалық құрал: теледидар, ямаха, бейнетаспа, слайд.

Көрнекілігі : Слайтдан тірек схема, топшамалар.

Сабақтың барысы : І . Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Психологиялық дайындау.

Мұғалім: «Сәттілік тілеймін»

ІІ . Үй тапсырмасын сұрау.

Үйге берілген «Алғашқы қоңырау» тақырыбы бойынша сабақ сұралады. (Ямахадан «Сыңғырла қоңырау» атты өлеңнің музыкасы естіліп тұрады.)

ІІІ . Өткенді пысықтау.

І топ Тест алынады.

1. Қазақстанда «Қызыл кітап» қай жылы шыққан?

А) 1957 жылы ә) 1997 жылы б) 1998 жылы

2. Омыртқа жотасы неше омыртқадан тұрады?

А) 25-26 Ә) 33-34 б) 29-30

3. Отбасына кімдер жатады?

А) Әке , ана, ұл,қыз

ә) достар,ұстаздар

б) көрші, бөле.

ІІ топ Жұптық жұмыс

Сезім мүшелерін жаз :

Жауабы : көз, құлақ, мұрын, тіл, тері

Табиғаттағы су неше күйде болады?:

Ж: қатты,сұйық, газ

Пайдалы қазбалар дегеніміз не?

Табиғат құбылыстары дегеніміз не?

ІІІ топ Сөзжұмбақ шешу

  1. Есту мүшесі

  2. Адам денесінің тірегі

  3. Жердің өсімдік өсетін беткі ,құнарлы қабаты

І топтың жауабы бойынша ата-аналардың суреті

ІІ топтың жауабы бойынша оқушылардың суреті

ІІІ топтың жауабы бойынша Ұстаздың суреті шығады.

Слайдтан бүгінгі тақырыптың суреті шығады.

ІҮ. Жұмбақ

Шәкіртке жанашыр,

Мейірман кім жаны асыл?

(Ұстаз)

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя здесь