№30 сабақ. Сабақтың тақырыбы: Есеп шығару.

0
844
физика

Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік мақсаты: оқушылардың тарау бойынша алған білімдерін жүйелеу, тақырыптық есептер шығару дағдыларын қалыптастыру; талдау жасау, салыстыру қабілеттерін дамыту;

  2. Дамытушылық мақсаты: алған білімін сапалық сипаттағы есептер мен жауаптар іздестіруге қолдана білу.

  1. Тәрбиелік мақсаты: білімін, білігін қалыптастыру.

Сабақтың түрі: жаңа білімді қалыптастыру, жалпылау

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Әңгіме, лекция, дискуссия, кітаппен жұмыс.

Сабақтың көрнекіліктері: плакаттар, суреттер,

Сабақтың барысы:

І. ДК. Ұйымдастыру кезеңі :

1. Сәлемдесу;

2. Оқушыларды түгендеу;

3. Сынып болмесінің тазалығын тексеру;

4. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру (жұмыс орны, отырыстары, сыртқы түрлері);

5. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

ІІ.ДК Білімді жан-жақты тексеру.

Электр өрісі, электр өрісінің кернеулігі.

Кулон заңы қалай түжырымдалады?

Конденсатор дегеніміз не? Конденсаторлардың кандай түрлері бар?

4) Электр сыйымдылығы дегеніміз не? Жазык конденсатордың электр
сыйымдылығы кандай формуламен аныкталады?

5) Потеңциал, потенциалдар айырымы дегеніміз не?

ІІІ. Есептер шығару.

1) Сапалық есептер шығару.

а) Бір-бірінен г қашықтықтағы q жэне q нүктелік электр зарядтары өзара Ғ күшпен әсерлеседі. Бір-бірінен 2г қашықтықтағы 2 q және 2 q нүктелік электр зарядтары өзара қандаи күшпен әсерлеседі?

б) Заряды 2 нКл су тамшысы заряды -1 нКл су тамшысымен бірікті.Пайда болған су тамшысының заряды қандай?

2) Деңгейлік есептер шьтғару. Ж.О.Бақынов8/3.

Есептер шығару үлгісі.

1) Бірдей зарядталған, екі кІшкентай өткізгіш шарлардың зарядтары + 2 q және -6 q , олардың арақашықгығы г болса, оларды жанастырып, содан кейін бұрынғы арақашыктыкка ажыратып қойса,кулондық өзара әсер куші қалай өзгереді?

ІV.ДК. Бағалау. Үй тапсырмасын беру: §28-34 қайталау, бақылау жұмысына дайындық.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите свой комментарий!
Пожалуйста, введите ваше имя здесь